top of page
  • mjollnirtraining

Mjollnir Training

Witaj w naszym Klubie!


Jeśli znalazłeś się na naszym blogu oraz stronie internetowej podejrzewam, że lubisz aktywność sportową, kochasz wyciskać siódme poty na sali treningowej lub po prostu zaintrygował Cię temat podnoszenia ciężarów.

Jesteśmy nieszablonowym Klubem Sportowym, który łączy dwubój olimpijski z treningiem funkcjonalnym, siłowym oraz elementami systemu CrossFit®.


Dlaczego takie połączenie?


Bo wiemy, że każdy z tych elementów, w odpowiednich proporcjach i obciążeniu, doprowadzi Cię do niesamowitych efektów zarówno treningowych jak i sylwetkowych.

System ten sprawdza się na naszych zawodnikach oraz klientach personalnych. Ich osiągnięcia oraz stały progres są dla nas najlepszą nagrodą oraz potwierdzeniem skuteczności naszej metody.


podnoszenie ciężarów
Trening z obciążeniem

Jak to się zaczęło?


W 2012 roku, staliśmy się pierwszym afiliowanym klubem Crossfit'owym® w Polsce a Wrocław stał się pierwszym polskim miastem, w którym można było odbyć trening stworzony przez Amerykanina Grega Glassmana. Jego autorski program zawierał elementy treningu siłowego i kondycyjnego angażującego różne partie ciała. Program obejmował szereg różnorodnych ćwiczeń w poszczególnych konfiguracjach, często wykonywanych w określonym przedziale czasowym. W Stanach stał się tak popularny i skuteczny, że zagościł na treningach policji oraz straży pożarnej.


W prostocie siła.


Sukcesem tej metody z pewnością była prostota ćwiczeń oraz możliwość wykonywania ich bez dodatkowych urządzeń i maszyn. Większość planów opierała się na ćwiczeniach z obciążeniem własnego ciała, skokach, biegach, gimnastyce.

Atrakcyjne było również, to że każdy, niezależnie od posiadanej kondycji i umiejętności mógł realizować dany program treningowy, dzięki skalowaniu, czyli indywidualnemu dostosowaniu każdego ćwiczenia do stopnia zaawansowania.

Wśród najpopularniejszych ćwiczeń były przysiady, pompki, brzuszki, skoki, podskoki czy podciąganie na drążku. Ćwiczenia te nie tylko angażowały większość partii ciała ale i były idealnymi ćwiczeniami wzmacniającymi. Podczas jednego treningu mogły pracować takie partie ciała jak nogi, ręce, klatka piersiowa, brzuch, pośladki czy plecy.

Greg Glassman dodał ponadto do swojego programowania elementy dwuboju, czyli podrzutu i rwania. Co prawda, była to uproszczona forma tych ruchów, na bardzo małym obciążeniu, ale ćwiczący mógł je poznać, nauczyć się i z czasem doskonalić.


Droga do sportów olimpijskich.


Wiedzę o tym systemie zdobywaliśmy od zagranicznych boxów, trenerów, zawodników oraz publikacji. Wspólnie kształtowaliśmy ten sport i jesteśmy wdzięczni za wszystkie niezapomniane chwile, zawody oraz poznane osoby, tak pozytywnie zakręcone na punkcie CrossFit'u® jak my!

Z biegiem czasu poczuliśmy, że chcemy obrać nowy kierunek i ruszyliśmy w stronę Olimpijskiego Podnoszenia Ciężarów. Otrzymaliśmy status Klubu Sportowego oraz licencję Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Otworzyło to nam jak i naszym zawodnikom nowe szanse i możliwości. Odtąd mogą reprezentować Klub Sportowy Mjollnir Weightlifting na prestiżowych zawodach pod patronatem DZPC oraz PZPC a my mamy dostęp do najlepszych Trenerów, ośrodków szkoleniowych oraz wiedzy o podnoszeniu ciężarów.


Program idealny.


Wiedza i lata doświadczeń z zakresu treningu funkcjonalnego oraz siłowego pozwoliły nam na stworzenie solidnej bazy dla zawodników Olimpijskiego Podnoszenia Ciężarów. Oprócz nauki ruchów technicznych, nasi Podopieczni budują siłę, wzmacniają ciało i stawy, kształtują sylwetkę oraz wzmacniają swoją pewność siebie.


Nasz program jest także idealny pod innym względem - może go spróbować każdy!

W naszym klubie odbywają się specjalne zajęcia ciężarowe dla dzieciaków i młodzieży, dźwigają dorośli, dziewczyny i chłopaki, seniorzy, osoby zaawansowane jak i amatorzy.


Nie rzucimy Cię na głęboką wodę! Nauczymy podstaw pracy ze sztangą, zasad bezpieczeństwa, ćwiczeń pomocniczych, systemów rozgrzewki, dbania o stawy i mięśnie. Wzmocnimy Twoje ciało i obiecujemy dbać o Twoją technikę, rozwój oraz progres.Do zobaczenia na sali treningowej!

Mamy nadzieję, że i Ty dołączysz do naszej niesamowitej społeczności i sam sprawdzisz, że nasz program to nie odhaczenie treningu na planie dnia ale prawdziwy sport, pasja, nauka, precyzja, ciężka praca, sukcesy, radości a czasem nawet i łzy i niepowodzenia.

Mimo wszystko pokochasz to i nie będziesz chciał zamienić na nic innego! :)


Mjollnir Team


Commentaires


bottom of page